PAŞA Kapital “Azərbaycanın ən yaxşı investisiya şirkəti” elan edilmişdir
İyunun 18-də “Cbonds Awards CIS 2019” adlı prestijli mükafatın qalibləri müəyyənləşdi və “Azərbaycanın ən yaxşı investisiya şirkəti” nominasiyasında PAŞA Kapital qalib oldu. Mükafatlandırma və 11 nominasiya üzrə qaliblərin açıqlanması mərasimi MDB, Baltikyanı ölkələrin və Qafqaz regionunun XVI İstiqraz konqresi çərçivəsində həyata keçirilmişdir.
PAŞA Kapitalın direktoru Ceyhun Hacıyevin sözlərinə əsasən, şirkətin əsas məqsədi yerli və xarici investorların vəsaitlərinin keyfiyyətli və səmərəli idarə edilməsinə maksimum dəstəyin təmin edilməsidir.
“Bazarın geniş təcrübəsi və geniş ekspertizası sayəsində PAŞA Kapital hər il investisiya portfelini daha da artırır və bazarda lider mövqeyini qoruyub saxlayır. Bu nüfuzlu mükafatın PAŞA Kapitala təqdim olunması şirkətin xarici ekspertlər tərəfindən fəaliyyətinin tanınmasının təzahürüdür və biz bu uğuru yalnız şirkətin deyil, bütün müştərilərimiz və tərəfdaşlarımızın uğuru kimi qiymətləndiririk “, – deyə С. Hacıyev yekunlaşdırdı.
Qeyd edək ki, mükafatın təsisçisi olan Cbonds şirkəti – maliyyə bazarlarının fəaliyyətini əhatə edən ixtisaslaşmış informasiya agentliyidir. “Cbonds Awards CIS” mükafatı 2014-cü ildən başlayaraq hər il MDB və istiqraz bazarının aparıcı nümayəndələrinə açıq səsvermə əsasında təqdim olunur.

“PASHA Capital” was chosen as the “Best Investment Company in Azerbaijan”
On the 18th of June the winners of the prestigious “Cbonds Awards CIS 2019” were announced and “PASHA Capital” was nominated as “Azerbaijan’s best investment company”. The awards ceremony and announcement of winners in 11 nominations were held within the framework of the XVI Congress of Bonds of the CIS, Baltic States and the Caucasus region.
According to “PASHA Capital’s” Director Jeyhun Hajiyev, the main goal of the company is to provide maximum support for the quality and efficient management of local and foreign investors' funds.
"Thanks to the extensive experience and expertise of the market, “PASHA Capital” keeps increasing its investment portfolio each year and preserves leading position in the market. “Pasha Capital’s” nomination with such a prestigious award is a sign of recognition company’s activities by the foreign experts, and we consider this success not only ours, but all our customers and partners’ ”- concluded Jeyhun Hajiyev.
It should be noted that Cbonds, the founder of the award ceremony- specialized information agency covering activities of the financial markets. The “Cbonds Awards CIS” has been presented annually since 2014 to leading CIS and the bond market representatives through open ballot.