"PAŞA Kapital" brokerlərin renkinqində liderliyini qoruyub
Sentyabr ayı üzrə Bakı Fond Birjasının (BFB) dövlət qiymətli kağızlar (DQK) və korporativ qiymətli kağızlar (KQK) bazarı sektorunda (repo əməliyyatlar istisna olaraq) göstərilmiş xidmətlərin həcminə görə brokerlərin renkinqinə "PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti" QSC başçılıq edib.
BFB-dən "APA-Economics"ə verilən məlumata görə, ay ərzində şirkət 33 mln. 306 min 643,47 manat həcmində əməliyyat həyata keçirib.
Qeyd edək ki, avqust ayında da ilk yeri "PAŞA Kapital" tutub.

“PASHA Capital” holds its leadership in the brokers ranking
In September, PASHA Capital Investment Company CJSC led the ranking of brokers on the Baku Stock Exchange (BSE) on the volume of services provided in the sector of government (GS) and corporate (CS) securities (excluding repo transactions).
According to the information provided by BSE to “APA-Economics”, during the month the amount of transactions carried by the company equaled to 33,306,643.47 AZN.
Also, it should be noted that “PASHA Capital” took the first place in August, as well.