Azərbaycan Respublikasının İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu “Paşa Kapital İnvestisiya Şirkəti” Qapali Səhmdar Cəmiyyəti ilə satınlama müqaviləsi imzalayıb.
Banker.az xəbər verir ki, investisiya şirkəti İKZF üçün qiymətli kağızlar ilə aparılan əməliyyatlarla bağlı müştəri sifarişlərinin qəbul və icra edilməsi üzrə xidmətlərin satın alınmasını həyata keçirəcək. Müqaviləyə əsasən əməliyyatların həcmi 60 mln. manat məbləğində nəzərdə tutulur.
Buna qədər isə Fond 2019-cu ilin fevralında “Azfinance İnvestisya Şirkəti” QSC ilə 18 min manat müqabilində anlaşmışdı. Lakin, “PAŞA Kapital İ.Ş” buna görə cəmi 15 min manata həyata keçirəcək, yəni, 17% daha ucuz.
Fond sonuncu dəfə investisiya şirkətlərindən digər bazarın gənc iştirakçısı olan “BTB Kapital İnvestisya Şirkəti” ilə 22 min manata anlamışdı, lakin, bu müqavilənin predmeti bir qədər fərqli idi. 30 avqust 2019-cu ildə bağlanılan müqaviləyə əsasən investisiya xidmətlərinin satına alınması idi.
İpoteka Fondu PAŞA Kapitalı seçdi

Mortgage Fund chose “PASHA Capital”
The Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan has signed a purchase agreement with “Pasha Capital Investment Company” CJSC.
Banker.az informs that the investment company will purchase services for the reception and execution of customer orders related to securities transactions for MCGF. According to the agreement, the dedicated volume of transactions is 60 million AZN.
Earlier, in February 2019 the Fund reached an agreement with “AzFinance Investment Company” CJSC for 18,000 AZN. However, “PASHA Capital Investment Company” CJSC will take the deal for 15,000 AZN which is 17% cheaper.
Prior, the Fund agreed with “BTB Capital Investment Company”, a newcomer in the market, for 22,000 AZN, but the subject of the agreement was slightly different. The agreement signed on August 30, 2019 was for the purchase of investment services.